ENVIT na Forumu za prihodnost kmetijstva 2026

Od inovacij do implementacije: pospeševanje trajnostne remediacije tal v Evropi.

 

 

Na Forumu za prihodnost kmetijstva 2026 je podjetje Envit d.o.o. predstavilo tehnologijo ReSoil® – inovativno tehnologijo pranja tal na osnovi EDTA za učinkovito in trajnostno odstranjevanje težkih kovin iz onesnaženih tal.

 

 

Razprave na forumu so ponovno potrdile pomembno dejstvo: tehnologije za reševanje številnih okoljskih izzivov že obstajajo, ključni izziv pa ostaja njihova implementacija in širša uporaba v praksi.

 

 

Čista tla in voda so temelj trajnostnega kmetijstva ter zdravih ekosistemov. Ker je v Evropski uniji ocenjenih približno 2,8 milijona potencialno onesnaženih območij, so inovativne in praktično izvedljive rešitve za remediacijo tal pomembnejše kot kdaj koli prej.

 

 

V podjetju Envit aktivno povezujemo raziskave in prakso. S tekočimi raziskovalno-razvojnimi aktivnostmi ter kampanjo terenskih demonstracij tehnologije ReSoil® prispevamo k širšemu razumevanju in uvajanju trajnostnih tehnologij za remediacijo tal.

 

 

Zahvaljujemo se organizaciji European Landowners' Organization (ELO) za izvedbo tega pomembnega dogodka ter Janezu Potočniku, Jehanne Verhaegen, Jurgenu Tacku in vsem udeležencem za navdihujoče razprave o prihodnosti trajnostnega upravljanja zemljišč.

0
Feed

Oddajte komentar